Úvodní slovo

Milé kolegyně, milí kolegové,

dovolte mi, abych Vás jménem organizátorů pozvala na již XXV. Moravsko-slovenské mikrobiologické dny, které se letos konají v Ostravě.

Jako místo našeho pravidelného setkání jsme zvolili střed města, Imperial Hotel Ostrava.  V dosahu konání kongresu tak budou zajímavá místa v centru Ostravy, která rozhodně stojí za návštěvu – ať už je to známá Dolní oblast Vítkovic, ulice Stodolní, nedaleká Galerie výtvarného umění či mnohá divadla.

Z plánovaného odborného programu bych ráda upozornila na v listopadu jistě aktuální téma diagnostiky infekcí dolních cest dýchacích. Kromě příspěvků týkajících se virových a bakteriálních infekcí uvítáme i příspěvky zabývající se mykobakteriální a mykotickou etiologií.

Chceme věnovat prostor diagnostice infekčních průjmových onemocnění a bakteriálním toxinům. V návaznosti na poznatky o běžné střevní mikroflóře očekáváme diskusi o interpretaci nálezů a možné terapii.

V letošním roce si připomeneme již 45. výročí založení Národní referenční laboratoře pro arboviry Zdravotního ústavu se sídlem v Ostravě. Proto bychom rádi věnovali část programu také arbovirovým nákazám.

Podrobněji najdete seznam témat zde.

Co Vám účast na XXV. Moravsko-slovenských mikrobiologických dnech přinese?

Každý dnes máme možnost mít mnoho informací kdykoliv po ruce.

Žádná virtuální realita se nevyrovná:

  • živě prezentovaným informacím
  • setkání tváří v tvář
  • sdílení zkušeností
  • a následným diskusím

Věříme, že si najdete čas a přijedete na XXV. Moravsko-slovenské mikrobiologické dny 2017.

Těšíme se na Vás!

Za organizační tým

Mgr. Eva Krejčí, Ph.D.
Antibiotické středisko
Centrum klinických laboratoří, Zdravotní ústav se sídlem v Ostravě

Scroll to top